Kredyt gotówkowy z którym można znacznie więcej

Dobry kredyt gotówkowy to znakomite rozwiązanie w niektórych sytuacjach. Chodzi o takie sytuacje, kiedy jest do zrealizowania pilny wydatek, a aktualnie posiadana ilość gotówki jest niewystarczająca. W przypadku pilnych wydatków oszczędzanie oczywiście nie wchodzi w grę, ponieważ nie ma na nie czasu. Dlatego też właśnie pożyczenie pieniędzy, na przykład w formie kredytu gotówkowego wydaje się tu być opcja optymalną. Kredyt taki może być przeznaczony na dowolny cel konsumpcyjny.

Gdzie udać się po kredyt gotówkowy?

Zanim złożymy wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego musimy wiedzieć, gdzie można to zrobić najkorzystniej. Ofert jest naprawdę sporo, gdyż kredyt gotówkowy oferuje praktycznie każdy z licznych banków. Na początek warto więc wstępnie wyselekcjonować te najlepsze, w czym mogą pomoc różne rankingi kredytów znajdujące się w sieci. Dla każdego różne aspekty związane z kredytem mogą mieć różne znaczenie, ale niewątpliwie dla każdego bardzo istotne są jak najniższe koszty kredytu. Podstawowym wskaźnikiem informujących o kosztach jest oprocentowanie kredytu. Jego wartość bezpośrednio przekłada się na wysokość odsetek. Jednak oprócz oprocentowania z kredytem związane są również inne koszty, w tym na przykład takie, jak różnego rodzaju opłaty manipulacyjne, czy prowizyjne. Dlatego też dobrym wskaźnikiem jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wskaźnik ten uwzględnia nie tylko samo oprocentowanie, ale właśnie również inne opłaty. Przez to jest to wskaźnik kompleksowy pozwalający na dość dobre porównanie różnych ofert kredytowych. Oprócz wartości oprocentowania, ważne jest również to, jakiego rodzaju jest to oprocentowanie, a co za tym idzie, czy będzie podatne na zmiany stóp procentowych. Na wysokość każdego oprocentowania składa się bowiem wysokość stóp procentowych ustalanych przez NBP oraz prowizja dla banku. Jeśli więc stopy wzrosną, to wzrośnie również oprocentowanie, a tym, samym koszty kredytu. W przypadku obniżki stóp, koszty kredytu z kolei zmaleją. Jeśli wybierzemy oprocentowanie stale, to przez cały okres spłaty będzie obowiązywać jego wartość na podstawie stóp procentowych w dniu zaciągania kredytu. Z kolei oprocentowanie zmienne będzie się na bieżąco zmieniać wraz ze zmianami wysokości stóp. Warto też pamiętać, że nie tylko koszty kredytu się liczą, ale również warunki jego spłaty. Spłata może odbywać się przez krótszy okres w większych ratach, albo na odwrót. Warto tez zorientować się jak wygląda sprawa ewentualnej wcześniejszej spłaty kredytu i kosztów z tym związanych.

Zanim otrzymamy kredyt

Oczywiście my wybieramy bank, którym zaciągamy kredyt i każdy bank chce, abyśmy wybrali właśnie jego ofertę. Jednak nie oznacza to, że kredyt dostaniemy od ręki. Bank będzie bowiem chciał mieć pewność, że otrzyma swoją należność z powrotem, czyli inaczej mówiąc, że będziemy w stanie spłacić zaciągnięty kredyt. Dlatego też bank może sprawdzić naszą zdolność kredytową. Na nią zaś składają się różne aspekty. Podstawowym jest oczywiście posiadanie odpowiednich dochodów, pozwalających na miesięczne spłacanie rat. Do potwierdzenia tego faktu wystarczy zaświadczenie z zakładu pracy lub innego źródła dochodów. Czasem możne jednak zdarzyć się tak, ze kredytobiorca nie będzie mógł spłacić kredytu lub tez będzie unikał spłaty. Dlatego tez bank może wymagać odpowiedniego zabezpieczenia kredytu na taki wypadek. Zabezpieczeniem może być oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej, ubezpieczenie kredytu, czy podżyrowanie przez inną osobę. Z pewnością bardziej wiarygodny jest ktoś, kto rzetelnie spłacał poprzednie zobowiązania, dlatego też bank może sięgnąć do naszej historii kredytowej w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej.

Powiązane wpisy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.