Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

Zdarzają się sytuacje w których nagle potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, wówczas pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy to zwrócić się do banku z prośbą o udzielenie nam pożyczki. Niestety w dzisiejszych czasach pożyczanie pieniędzy od rodziny czy znajomych jest w zasadzie niemożliwe dlatego jedynym wyjściem z sytuacji jest bank. Najczęściej zwracamy się o przyznanie nam kredytu gotówkowego. Pożyczone w ten sposób środki możemy przeznaczyć, na co chcemy np. na remont, kupno samochodu lub zagraniczne wakacje. Najwięcej problemu może nam jednak przysporzyć wybór najlepszej oferty, trudno wybrać tą jedną najlepszą w gąszczu tak wielu ofert i promocji.

Kredyt gotówkowy to kredyt cieszący się największym zainteresowaniem w śród kredytobiorców. Powodów dla których tak często sięgamy po ten rodzaj kredytu może być kilka.

Po pierwsze, po kredyt sięgamy najczęściej wówczas gdy nie mamy wystarczających oszczędności, a nagle pojawiają się pilne wydatki. Wówczas pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy to właśnie kredyt gotówkowy. Po drugie, banki wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, rezygnują ze skomplikowanych procedur i coraz bardziej ułatwiają nam całą procedurę. W związku z tym coraz łatwiej jest nam uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, a także wziąć szybki kredyt gotówkowy online. Dodatkowym atutem jest oczywiście to, że środki z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel bez informowania o tym banku.

Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzje o zaciągnięciu kredyt gotówkowego powinniśmy sprawdzić na co warto zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze. Oferty różnych banków mogą być podobne do siebie, ale mogą również różnić się wieloma istotnymi kwestiami.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy ?

Poszukiwania najlepszego dla nas kredytu powinniśmy zacząć od odpowiedzi na trzy podstawowe pytania:

  • Jaką kwotę chcemy pożyczyć. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać w wysokości od tysiąca powyżej 200 tys. zł, jednak musimy mieć naprawdę wysokie zarobki i wzorową zdolność kredytową.
  • Jaka wysokość raty nie obciąży naszego budżetu i jak długo chcemy spłacać kredyt? Im dłuższy jest okres spłaty kredytu, tym niższe będą raty, ale za to wyższy całkowity koszt.
  • Czy możemy zrezygnować z kredytu? Zastanówmy się, czy rzeczywiście musisz się zadłużać.
  • Kiedy już określimy swoje potrzeby, powinniśmy sprawdzić oferty co najmniej kilku banków i porównać ze sobą wszystkie oferty. Pozwoli nam to rozeznać się w obecnych promocjach i kosztach aktualnie oferowanych kredytów.

W pierwszej kolejności najlepiej jest udać się do banku w którym mamy już założone konto osobiste. Z uwagi na to, że jesteśmy klientami banku ten może przygotować dla nas najkorzystniejszą ofertę, jednak nie zawsze. Dlatego też ważne jest aby porównać kredyty także w innych bankach. Jeden bank może kusić nas niskim oprocentowaniem, nie wspominając przy tym o dodatkowych kosztach, inny bank natomiast może zrezygnować z prowizji w ramach oferty dla nowego klienta i może okazać się że całkowity koszt kredytu będzie niższy.

Banki pożyczają nam pieniądze po to aby na tym, zarobić to jest nieuniknione, jednak my możemy wybrać ofertę taką która spełni nasze oczekiwania i będzie dla nas najkorzystniejsza. Najlepszego dla siebie wyboru możemy dokonać za pomocą porównywa rek internetowych, wystarczy że wpiszemy kilka interesujących nas elementów i porównywarka pomoże nam wyszukać najlepsze i najtańsze dla nas rozwiązanie, co więcej możemy to zrobić bez wychodzenia z domu.

Powiązane wpisy

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.