Czy opłaca się założyć lokatę na krótki czas? Lokata na krótki jedno miesięczny okres ma sens w kilku przypadkach, które opisze poniżej.

Po pierwsze taka jednomiesięczną lokatę warto zawrzeć z bankiem wtedy, gdy nie chcemy naszych oszczędności blokować na dłuższy okres czasu, bo na przykład spodziewamy się w niedługim czasie większych wydatków. Dobrym powodem może być zarobienie kilkudziesięciu złotych na lokacie jednomiesięcznej z przeznaczeniem na super obiad w eleganckiej restauracji w celu uczczenia planowanego zakupu. Kolejnym powodem dla którego zablokujemy swoje oszczędności na jednomiesięcznej lokacie jest chęć uzyskania jak największych odsetek. Oprocentowanie lokat jest zawsze niższe oprocentowanie kredytów, wiadomo banki zarabiają na obrocie naszymi pieniędzmi. Lokaty na tak krótkie terminy jak okres jednego miesiąca są zazwyczaj lepiej oprocentowane dla nowych klientów banków. Bank chce w ten sposób pozyskać nowych klientów. Wyżej oprocentowane mogą być też lokaty jednomiesięczne dla zupełnie nowych środków pieniężnych dla stałych klientów. Dla posiadaczy kilkudziesięciu tysięcy złotych banki oferują lokaty bankowe nawet na okresy krótsze jak jeden miesiąc.

Lokata jednomiesięczna będzie dobrym rozwiązaniem, gdy przykładowo skończyła się nam a planowany zakup mamy w planach dopiero za miesiąc. W takim wypadku lepiej będzie założyć lokatę miesięczną, niż trzymać pieniądze na nieoprocentowanym, lub mało oprocentowanym rachunku rozliczeniowo oszczędnościowym. Pieniądze na lokacie jednomiesięcznej możemy także ulokować w sytuacji, gdy dopiero szukamy atrakcyjnej oferty na lokatę bankową. Miesiąc czasu pozwoli nam na pewno dokładnie przyjrzeć się ofertom dostępnym na rynku usług finansowych. Nasze pieniądze ulokowane na lokacie bankowej są w sty procentach bezpieczne, jest to kolejnym argumentem za tym by nawet na krótki czas lokować swoje oszczędności w banku. Jest spora grupa banków która oferuje lokaty jednomiesięczne o promocyjnym oprocentowaniu, i takim ofertom warto się bliżej przyjrzeć chcąc założyć jednomiesięczną lokatę bankową. Niektóre banki oferują korzystniejsze oprocentowanie lokat jeśli jednocześnie założymy w nim konto bankowe. Wejdź i sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe ranking niskarata.org i wybierz najlepszy kredyt.